Postup při pronájmu nemovitosti

Pronájem bytu v Praze s HLEDAMBYT.cz je sázka na jistotu – samozřejmostí jsou precizní právní služby i veškerý doprovodný servis pro nájemníky. Pokud se ovšem pustíte do shánění pronájmu sami, přinášíme vám 7 tipů, jak se nenapálit.

  1. Najděte si svůj vysněný pronájem buď přes známé, nebo skrze realitní kancelář. Druhá možnost vám nabízí lepší právní ochranu a doplňkové služby. Nájmy na „dobré slovo“ se mohou občas zvrhnout.
  2. Ať už jste sehnali pronájem přes známé, nebo realitní kancelář, vždy chtějte osobně poznat majitele a nespoléhejte se jenom na informace od zprostředkovatele. HLEDAMBYT.cz spolupracuje jen s prověřenými majiteli, což vám může ušetřit spoustu potenciálních problémů.
  3. Vyžadujte písemnou smlouvu o pronájmu, kterou od nového roku vyžaduje i Nový občanský zákoník. Vyhněte se tak nepředpokládanému zvýšení nájmu a novým podmínkám ze strany pronajímatele, na které jste nebyli připraveni.
  4. Vždy na začátku nájmu sepište předávací protokol se stavy měřáků a počítadel energií, s výpisem počtu předaných klíčů a popisem stavu opotřebení domácnosti.
  5. Nájem vždy plaťte bankovním převodem – vyhnete se tak případným obviněním v budoucnu, že jste neuhradili část nájmu, nebo ho neplatili vůbec.
  6. I pronajatý byt v Praze je nutné si pojistit. Ochráníte tak investice majitele i vlastní finance, pokud např. vytopíte sousedy. Pojištění domácnosti s pojištěním odpovědnosti by mělo být základem pro každého nájemníka i v cizím bytě.
  7. Na konci pronájmu, pokud jste se tak domluvili s majitelem, pak požadujte i vyúčtování nákladů za energie a vrácení případných přeplatků. Na škodu nebude ani potvrzení o bezdlužnosti vůči pronajímateli.

HLEDAMBYT.cz vám přeje mnoho štěstí při hledání pronájmu na míru vašim požadavkům a pamatujte, že na nás se můžete vždy obrátit. Jsme specialisté na pronájem bytů v Praze, spolubydlení i prodej bytů v Praze s nadstandardními službami pro zájemce i majitele 

Oblíbené položky (0)

607 260 333

V pracovních dnech od 9 do 20 hodin.

Facebook hlídat nabídku