Pojištění nového bytu

Vedle všemožných pojištění s diskutabilními výhodami, které nám horem dolem nabízejí finanční poradci, existují i pojištění bytu, která by bylo čirou hloupostí si nesjednat. Tvoří totiž naprostý základ pro ochranu našich investic do nemovitosti.

Pojištění bytu po koupi

Jakmile koupíme nový byt, mezi prvními úkony po zápisu našeho vlastnictví na katastru by mělo být sjednání nezbytných pojištění. Zatímco pojištění nemovitosti, tedy bytového domu, je obvykle v gesci společenství vlastníků, nebo družstva, vy byste si v první řadě měli sjednat pojištění domácnosti. To, na rozdíl od pojištění nemovitosti, které chrání stavbu a zařízení pevně spojená s pláštěm budovy, chrání vnitřní vybavení bytu, jako jsou podlahové krytiny, podhledy ze sádrokartonu, nábytek, elektroniku a vaše osobní věci.

Vybavení bytu je v rámci pojistného produktu „pojištění domácnosti“ obvykle chráněno proti vloupání, haváriím vody, plynu nebo vyhoření a dnes pojišťovny jako bonus nabízejí i krytí v případě přepětí elektrické sítě, pojištění rozbitých skel v domácnosti, pojištění proti vandalismu nebo pojištění jízdního kola i v místech mimo domácnost.

Pojištění bytu při pronájmu

I v případě, že jsme si byt pouze pronajali na určitou dobu, se nás týká pojištění domácnosti. Stejně jako v předchozím případě pojišťujeme především své věci v bytě, ale také se chráníme před případnými škodami na vybavení majitele – třeba na kuchyňské lince, spotřebičích, obložení nebo podlahách.

Téměř 100% ochrany před nepříjemným placením škod z vlastní kapsy docílíme sjednáním pojištění odpovědnosti z běžného občanského života v souvislosti s obýváním nemovitosti. Pojišťovna nám pak pomůže uhradit škody, které jsme například způsobili sousedům nebo celému bytovému domu.

Pravidelně revidujte pojistnou částku

V obou případech – jak při vlastnictví, tak i při pronájmu bytu – je ovšem doporučeno pravidelně revidovat pojistnou částku po větších investicích do vybavení bytu. Mohlo by se vám totiž stát, že i když jste si pojištění sjednali, nepokryje vám hodnotu zničených, nebo ukradených věcí v plné výši.

Tápete v oblasti pojištění bytu? Obraťte se na nás. V HLEDAMBYT.cz vám poradíme s pojištěním vaší nemovitosti, stejně jako se všemi právními náležitostmi vztahujícími se k vlastnictví, nebo pronájmu bytu v Praze.

Oblíbené položky (0)

607 260 333

V pracovních dnech od 9 do 20 hodin.

Facebook hlídat nabídku