Kupujeme byt v Praze - na co si dát pozor?

Koupě bytu v Praze, či vlastní nemovitosti patří k nejzásadnějším rozhodnutím a krokům v našem životě. Realitní kancelář HLEDAMBYT.cz vám proto poradí, jak koupit byt, aby vše proběhlo hladce a k vaší maximální spokojenosti.

Jak koupit byt a nenapálit se?

  • Najměte si vlastního zkušeného právníka. Tvrzení právníka prodávajícího si důkladně prověřte. HLEDAMBYT.cz vám zajistí veškeré právní služby vztahující se ke koupi nemovitosti.
  • Buďte opatrní při volbě seriózní realitní kanceláře a obecně zprostředkovatelů prodeje. Trvejte rovněž na seznámení se s vlastníkem nemovitosti osobně.  HLEDAMBYT.cz spolupracuje jen s prověřenými majiteli.
  • Buďte přirozeně podezřívaví a prověřte si veškeré detaily o dané nemovitosti. Poznejte ostatní spoluvlastníky. Informujte se na obecním, stavebním a katastrálním úřadě, nebo ve veřejných registrech, jestli se k disponování s bytem nevážou nějaká omezení, plomby, exekuce a jiné komplikace.Jako kupující se optejte se sousedů v domě, ve kterém byt v Praze kupujete, a ověřte si všechny informace, které vám prodávající podal.
  • Alokujte potřebné finanční prostředky, zkonzultujte možnosti financování se svou bankou, nebo se ohledně financování bydlení obraťte na HLEDAMBYT.cz.
  • Nenechte na sebe tlačit a dokumenty podepisujte až po jejich důkladném pročtení a posouzení právníkem. Práva i povinnosti obou stran by měly být v rovnováze.
  • Případné zálohy vždy plaťte raději bankovním převodem a na základě smlouvy o smlouvě budoucí.
  • Částku za byt poukažte do advokátní úschovy, notářské úschovy, složte ji na vázaný běžný účet, nebo využijte bankovní akreditiv, dokud nebude převod bytu na kupujícího zapsán v katastru nemovitostí. Poté budou peníze uvolněny prodávajícímu, ten pak musí uhradit daň z převodu nemovitosti.
  • Předání bytu důkladně sepište na předávací protokol, který podepíší jak kupující, tak prodávající.

Právníci a makléři realitní kanceláře HLEDAMBYT.cz, specialisté na prodej a pronájem bytů v Praze, vždy důsledně dbají na dodržení všech náležitostí pro hladký průběh vaší transakce.

Oblíbené položky (0)

607 260 333

V pracovních dnech od 9 do 20 hodin.

Facebook hlídat nabídku